Haber

Adıyaman Gölbaşı’nda depremin yaralarını sarmak için çalışmalar sürüyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaraları sarma çalışmaları sürüyor.

Tokat Belediyesi ekipleri, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gölbaşı’ndaki depremin ardından tamamen çöken kentin altyapı ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada, depremzedelerin yaralarını sarmak için her geçen gün sorunları azaltıp ihtiyaç sahiplerini ortadan kaldırmaya çalıştıklarını söyledi.

Tokat’ın bütünü olarak sarmaya çalıştıkları ve yaraları sarmaya çalıştıkları Gölbaşı ilçesinde hayatın normale dönmesinin biraz daha zaman alacağını belirten Eroğlu, “Ancak ulaşımdaki sorunları çözmek için çalışıyoruz. Yıkıcı depremle alt yapısı bozulan, daha önce burada kalan kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için bölgede devletimiz tarafından yapılacak yeni iskan çalışmalarını kayıt altına alıyoruz.” söz konusu.

AFAD’ın gönderdiği konteynerlerin ilçeye gelmeye devam ettiğini kaydeden Eroğlu, “8 bin depremzede kardeşimizin geçici olarak kalabileceği yaklaşık 2 bin konteynerlik yeni bir alan oluşturuyoruz. En kısa sürede bozulan yollar onarıldı.Ekiplerimiz 20 sokakta çalışmalarını yürüttü.15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Turan Özdemir Caddesi ve Zafer Caddesi’nde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.” dedi.

arifiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu