Haber

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde temas ve ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde bir dizi temas ve ziyarette bulundu.

Önce Arhavi’deki ÇAYKUR fabrikasını ziyaret eden Çelik, esnafı ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinledikten sonra ilçedeki parti teşkilatlarıyla bir araya geldi.

Buradaki temaslarının ardından Kemalpaşa’nın Kaya, Çamurlu, Üçkardeş, Hopa’nın Yoldere ve Subaşı köylerinde vatandaşlarla buluşan Çelik, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen defne yolu asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Çelik, Artvin’de tespit ettikleri sorunları tek tek çözdüklerini ifade ederek, “Artvin’in asıl sorununun ulaşım olduğunu gördük. Ulaşım sorununu çözmeden diğer konulara geçmenin zor olduğunu düşündük. Artvin’in büyük bir sorunu var.” Ulaşılabilir bir yer. Dokuz ilçemizde yol çalışmalarına hızla başladık.” dedi.

Artvin’de yaklaşık 2 aydır yürütülen asfaltlama çalışmaları kapsamında grup köy yollarının yüzde 90’ının asfaltlandığını belirten Çelik, hizmetin vatandaşla buluşturulması hedefiyle çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığı bu günlerde, 170 bin nüfuslu Artvin’in Türk Asrına yakışır şekilde daha modern, yaşanabilir bir şehir olması için gereken her şeyin yapılacağını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Artvin’in nüfusunu artırarak geri dönüşlerini sağlayacağız. Artvin geçim kapısı, turizm kapısı, ticaret kapısı olacak. Artvin’i öne çıkaracak bir şehir olmak için güzel çalışmalara başladık. Tır parkıyla ilgili gelişmeler, Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa’yı ilgilendiren işler son derece iyi gidiyor.” “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile görüşmeler yaptık. 110 bin metrekarelik dolgu alanı projesini hayata geçirerek Hopa, Kemalpaşa ve Arhavi’nin tır parkı sorununu tamamen ortadan kaldıracağız.”

haber-zile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu