Haber

Akşener masayı dağıttı! Karamollaoğlu’ndan flaş açıklama!

Millet İttifakını oluşturan altılı masanın son toplantısının ardından bugün DÜZGÜN Partisi Genel Yönetim Kurulu toplandı ve ardından ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener kameralar karşısına çıktı.

5 partinin Kılıçdaroğlu’nu, UYGUN Parti’nin ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı önerdiğini söyleyen Akşener, masaya sert eleştiriler yöneltti. İmamoğlu ve Yavaş’ı da aday göstermeye davet eden Akşener, “Biz bu noter masasında olmayacağız” dedi.

KARAMOLLAOĞLU’DAN AKŞENER AÇIKLAMASI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaşananların ardından açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karamollaoğlu şunları söyledi: ‘Milletimize verdiğimiz sözün arkasındayız! Aynı inanç, azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.ifadeleri kullandı.

BÜLENT KAYA’DAN AÇIKLAMA

Halk TV’ye konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Hiçbir dayatma yok” dedi.

Kaya dedi ki:

“Orada ortak bir görüş vardı, insanlar iradesini ortaya koydu. Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu ve Yavaş ile ilgili değerlendirmelerinin toplum tarafından takip edildiğini biliyoruz. Ben CHP belediye başkanı ya da milletvekili gibi bir yaklaşım içinde olamıyorsam siz de olacaksınız.” Her zaman dediğim noktaya gelin” dedi. CHP’nin ‘Görevlerine devam edecekler’ açıklamasını nasıl görmezden gelebilirim. Dayatma söz meselesi değildir. İstişare formunda görüşüldü ve yazı imzalanarak toplantıdan çıkıldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu