Yaşam

Hayatını kaybeden gazeteci Mehmet Barlas imzalı kitaplar

Özel içerik

Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybeden Sabah gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Barlas, her gün okuyucularına seslendiği köşesini maalesef kapattı. Mehmet Barlas, gazetecilik hayatı boyunca pek çok olaya yakından tanık oldu. Barlas’ın usta kalemiyle bütünleşen yazılar, okuyucuları tarafından merakla okundu.

Mehmet Barlas, Türk siyasetinin ve basınının her zaman içinde olan bir insandı. Derin entelektüel birikimiyle öne çıkan Mehmet Barlas, gelecek nesillere miras kalsın diye kitaplar yazmıştır.

Barlas, 81 yıllık yaşamına binlerce yazı ve haber sığdırdı. Bu vesileyle usta gazeteci Mehmet Barlas’a Allah’tan rahmet diliyoruz.

Meraklı kitap severler için gazeteci Mehmet Barlas’ın kaleme aldığı kitaplara bir göz atalım…

Dün Dündür-Mehmet Barlas Kitap

Türk siyasetinin yaşayan en değerli tanıklarından biri olan emektar gazeteci Mehmet Barlas, Dündür’de bir diğer gazeteci Göksan Göktaş ile hayat hikayesini, mesleki anılarını, sanat ve siyaset dünyasındaki dostluklarını paylaştı. Dün Dündür, sadece bir sohbet kitabı değil, aynı zamanda yakın tarihimizin incelikli bir okuması…

Sayfa: 400

Latife Hanım ve Türk Toplumunun Sırları

Mehmet Barlas’ın ilgiyle takip edilen yazılarından oluşan bu kitap, Atatürk’ün özel hayatından farklı detayları okuyucuya sunuyor.

Sayfa: 124

Türkiye’de Darbeler ve Çatışmalar Dönemi

Bu kitap, Cumhuriyet dönemine damgasını vuran liderlerin, düşüncelerin ve mücadelelerin özlü bir panoramasını sunuyor. Atatürk’ten İnönü’ye, Bayar’dan Menderes’e yakın tarihimizin baş aktörlerinin portrelerini çiziyor ve birbirleriyle olan ilişkilerini çeşitli yönleriyle resmediyor.

Sayfa: 240

Rüzgar gibi Geçti gitti

Barlas’ın usta kaleminden hayata dair…

Sayfa: 250

Turgut Özal’ın Anıları

Mehmet Barlas’ın gözünden Turgut Özal’ın yılları…

Sayfa: 371

Olağanüstü Bir Vali Recep Yazıcıoğlu

Mehmet Barlas ve Resul Tosun’un kaleme aldığı efsane vali Recep Yazıcıoğlu’nun kitabı…

Sayfa: 210

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

haber-cukurova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu