Haber

İstihdam Seferberliği

İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi, deprem bölgelerinden kente gelen ve patronları davet eden depremzedelerin istihdamı için seferberlik başlatıldığını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber oldu. Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları ve yardım kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Bölgede depremden kurtarılan vatandaşların tahliyesi sürüyor. Yeni bir hayat kurmak üzere yurdun dört bir yanına sevk edilen depremzedeler için ayrı bir seferberlik ilan edildi. Bu kapsamda İnegöl’de Kardeşim Rezidans Projesi hayata geçirildi. Zelzele yöresinden yüzlerce kişi İnegöl’e yerleşmeye başladı.

ŞİMDİ İSTİHDAM YARDIMLARI SEFERBERLİĞİ ZAMANI

Depremzedelerin zorunlu göçü İnegöl’de yeni bir yardım seferberliğini gerekli kıldı. Depremzedelerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için istihdam seferberliği başlatıldı. İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgelerinden çok sayıda depremzedenin iş bulmak için kayıt yaptırdığı belirtildi. İşverenlere yapılan davette; “Deprem bölgelerinden gelen vatandaşlarımıza ilk andan itibaren tüm imkanlarıyla destek olan İnegöl halkımızdan yeni evlerini burada kuran depremzedelere istihdam anlamında da desteklerini bekliyoruz. Depremzede ailelerine iş imkanı sağlayabilecek tüm firmaları İstihdam Merkezimizle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu