Haber

İzmir Çiğli’de deprem dayanışması büyüyor

İZMİR (İGFA) – Lider Utku Gümrükçü’nün davetiyle depremin ilk gününde başlatılan dayanışma seferberliği kapsamında deprem bölgesine gıda, giyecek, ilaç, yakacak vb. Malları taşıyan 35 dayanışma TIR’ı gönderildi. Zelzele bölgesinden 592 kişinin barınma ihtiyacı karşılandı. Bu hizmetlere ek olarak 3043 depremzedenin taşınması ve tamirinin yanı sıra kıyafet, ayakkabı, gıda kolisi, hijyen paketi, battaniye, halı, çocuk bezi, mama, oyuncak, ısıtıcı, ilaç, yatak, havlu, çocuk bezi, tekerlekli sandalye , beşikler ve Çölyak gıda paketleri verildi.

45 depremzede bölümünde istihdam desteği

Çiğli Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelen vatandaşları istihdam zincirine dahil etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla bizzat ilgilenen Gümrük Önderliği, Çiğli İş Portalına kayıtlı özel şube temsilcileri ve iş adamları ile görüşmeler gerçekleştirmektedir. İlk etapta yapılan görüşmeler sonucunda 45 depremzede için istihdam imkanı yaratıldı.

Psikolojik pekiştirme sağlar.

0539 954 11 11 numaralı Psiko-Sosyal Destek Hattı üzerinden Çiğli Belediyesi’ne başvurarak manevi takviye talebinde bulunan 32 vatandaşa yaşadıkları travma nedeniyle Çiğli Belediyesi’nde görev yapan uzmanlar tarafından ücretsiz psiko-sosyal destek sağlandı.

HUK ve Macera parkı çocuklar için ücretsizdir.

Çiğli Belediyesi de depremzede çocukların sosyalleşmesi ve hayata kazandırılması için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Bu kapsamda çocuklar ilçedeki Astronomi, Havacılık ve Uzay Kampüsü ve Akvaryum Macera Parkı’ndan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Başkan Gümrükçü: “Dayanışmamızı büyütüyoruz”

İlçedeki dayanışma faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Ülkemizi kasıp kavuran depremin yaralarını Çiğli Belediyesi, Çiğli halkı ve şehrimizin paydaşlarıyla birlikte sarmaya devam ediyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda 36’ncı dayanışma tırımızı o bölgeye uğurladık. Evleri yıkılan veya hasar gören binlerce depremzede ilçemize gelmek için belediyemizle irtibata geçti. Bugün itibariyle 592 vatandaşımızın barınma ihtiyacını analiz ettik. Bir yandan depremzedelerin ulaşım, tadilat, gıda, giyim ve ev eşyası gibi temel ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan istihdam, sosyalleşme ve manevi destek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sarsıntı bölgesinde ve ilçemizde bulunan vatandaşlarımızı şanslarına bırakmayacağız. İhtiyaçlarıyla yakından ilgilenerek en kısa sürede hayata entegre olmalarını sağlamaya çalışacağız.”

dodurga-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu