Haber

Mehmet Balık: “Sorumluların Belirlenmesi ve Tüm İnşaat İşçilerine Çıkış Yasağı Getirilerek Adalete Teslim Edilmesi Konusunda Derhal İşlem Yapılması…

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Olağanüstü hal ilan edilen, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, milyonlarca vatandaşımızın da etkilendiği bu felakette bizim öncelikli görevimiz; depremzedelerimizin yaralarını sarmak, sorumluların cezasız kalmaması için ülkemizdeki tüm inşaat işçilerine seyahat yasağı getirilerek sorumluların tespit edilmesi ve acilen gereğinin yapılması ve adaletin önüne çıkarılması gerekmektedir” dedi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Kahramanmaraş’ta 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerle ilgili bugün yazılı açıklama yaptı. Balık dedi ki:

“AKP HÜKÜMETİ DEPREM MAĞDURLARIMIZI ZOR KIŞ ŞARTLARINDA ÖLÜME BIRAKTI”

“Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketi olan ve 10 ilimizi yerle bir eden deprem felaketinde, AKP iktidarı tek adam rejimi tarafından yıkıldı. Onsuz hareket edemeyen devlet kurumları. AKP cumhurbaşkanının onayıyla deprem bölgesine gösteri için gitti ve depremzedelerle adeta dalga geçercesine iki parti yaptı.Bütün gün gidip sadece fotoğraf çektirdiler. Afet zamanlarının en büyük kurtarıcısı olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Sivil Toplum Kuruluşları, güçlü kış kuralları altında depremzedelerimizi donarak ölüme terk etti.

“ÇATLAKLI VE RİSKLİ İNŞAATLARA İZİN VEREN İDARİ MÜDÜRLER VE GÖZLERİ KANLI MÜTEAHHİTLER BU FELAKETİN BİRİNCİ SORUMLULUKLARIDIR”

Devletin okulları, hastaneleri, havaalanları ve kurumları depremde yıkıldıysa bunun sebebi kamuda çalışan binlerce mühendis, mimar ve teknisyenin devre dışı kalması ve milyon dolarlık ihalelerle taraftarın hizmetine sunulmasıdır. Yıllardır vatandaşlarımızdan topladıkları deprem vergileriyle yol yaptım diye övünerek vatandaşlarımızdan topladıkları vergileri çarçur ettiler. Bu felaketin birinci derecede sorumluları çarpık ve riskli inşaatlara izin veren idari yöneticiler ve gözü kanlı müteahhitlerdir.

“BÜTÜN İNŞAAT İŞLERİNE ÇIKMA YASAĞININ UYGULANARAK SORUMLULARININ TESPİT EDİLMESİ VE ADALETE TESLİM EDİLMESİ İÇİN ACİL İŞLEM YAPILMASI GEREKİYOR”

Olağanüstü hal ilan edilen, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, milyonlarca vatandaşımızın etkilendiği bu afette, depremzedelerimizin yaralarını sarmak, sorumlularını sorumlularla baş başa bırakmamak birincil görevimizdir. cezasızlık, ülkemizdeki tüm inşaat işlerine seyahat yasağı getirilerek sorumluların tespit edilmesi ve adalet önüne çıkarılması için derhal harekete geçilmesi gerekmektedir. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Deprem felaketinde yaraları sarmak için ülkemizin dört bir yanında harekete geçtik. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

haberbelen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu