Haber

PKK/KCK’nın basın sorumlusu ‘Sidar Serhat’ etkisiz hale getirildi

PKK/KCK’nın sözde basın ve arşiv görevlilerinden Sidar Serhat kod adlı Celal Birdal, MİT’in Irak’ın kuzeyinde düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirildi.

Türk güvenlik güçlerine yönelik çok sayıda eylemin faili olarak aranan ‘Sidar Serhat’ kod adlı terörist Celal Birdal, MİT ajanlarının radarına girdi. Sözden basın ve arşiv sorumlularından birinin PKK/KCK olduğu öğrenilen teröristin Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlendi. Saha ajanları Celal Birdal’ı adım adım takip etti. Teröristin, eylem için Türkiye’ye gitmeye teşvik etmek amacıyla örgütün bazı üyeleriyle görüştüğü belirlendi. MİT’in operasyonuyla Birdal, beraberindeki örgüt mensuplarını etkisiz hale getirdi.

Celal Birdal, Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Programı’nda okudu. Öğrencilik yıllarında PKK/KCK gençlik örgütünden sorumluydu. Ardından Suriye ve Irak’ta terör faaliyetlerine devam etti. Irak/Hakurk bölgesinde ağır silah eğitimi aldı ve Irak/Zap bölgesine taşınarak lojistik faaliyetlerde sorumlu rol aldı.

haber-akhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu