Ekonomi

Tüsiad, Türkonfed ve Habitat Derneği Yöneticileri Afet Bölgesini Ziyaret Etti

Pazarcık’ta meydana gelen depremden etkilenen bölgede Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İşadamları Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Habitat Derneği yöneticileri, Afet Platformu kapsamındaki kamu ve yerel yönetimler, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Elbistan’dır. Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da görüşmek üzere temaslarda bulundu. Mevcut durum hakkında bilgi alan heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de görüştü.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Ready, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da heyetleriyle temaslarda bulundu. Bölgede gerçekleştirilen ziyaret ve toplantılara ilişkin TÜRKONFED tarafından yapılan açıklama şöyle:

HEYETİ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞÜYOR: Kahramanmaraş Afet Uyum Merkezi ziyaret edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelen heyet, ardından iş insanlarının katkılarıyla kurulan aşevi, depo gibi bölgeleri gezdi. Burada görev yapan sivil toplum kuruluşları ve istekli ekiplerle ihtiyaçlar yerinde değerlendirildi.

CHP GENEL LİDER KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME: Heyetin Hatay ziyareti sırasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye geldi. Afet Platformu çatısı altındaki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya geldik.

İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞME: Depremden etkilenen illerdeki organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerini de ziyaret eden heyet, iş insanlarının taleplerini dinledi. Bu kapsamda heyette Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Güney Anadolu Sanayi ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİFED) Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Gamze Aşnük ile üye dernek liderlerinin yanı sıra heyette yer aldı. Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası. Federasyon (DASİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Tennioğlu, Kahramanmaraş Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (KASİAD) Yürütme Konseyi Başkanı Mikail Utlu, Çukurova Genç İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) Lideri Mehmet Salih Çelik ile görüştü.”

TÜRKONFED’den yapılan yazılı açıklamada, önümüzdeki günlerde Adıyaman, Malatya ve Diyarbakır illerinin de ziyaret edileceği paylaşıldı.

haber-sarayduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu