Haber

Yeşil Sol Parti adayı Cengiz Çandar hakkında suç duyurusu

15 Temmuz Derneği, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) Diyarbakır milletvekili adayı Cengiz Çandar hakkında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle hata beyanında bulundu.

15 Temmuz Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, “15 Temmuz Derneği, hain darbe girişimi gecesinden bu yana 15 Temmuz’a ilişkin ‘kontrollü darbe’ söylemlerine karşı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Şimdi Cengiz Çandar bu çembere dahil olarak 252 şehidimizi, 2700’den fazla gazimizi yok sayarak FETÖ’yü aklamaya kalkışmıştır.”

Çandar hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtilen açıklamada, “15 Temmuz Derneği olarak Cengiz Çandar’ın bu açıklamasını kınıyor, suç duyurusunda bulunuyoruz. Gözlerimizin önünde yaşanan 15 Temmuz, bu şekilde uydurma bir tarih yazmaktır.”

T24’ten Cansu Çamlıbel’e konuşan Cengiz Çandar, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında “15 Temmuz’un başında bile değiliz. Bir tez konuşulacaksa, 15 Temmuz’da Gülen cemaati Meclis’e tank ve toplarla saldırarak bu kadar insanı öldürmüş ve İslam’dan uzaklaştırmıştır. 15 Temmuz bize söylenendi, önce onu tartışalım” dedi.

Çandar, “15 Temmuz, mevcut rejimin bilgisi dahilinde Gülencilerin dahil olduğu bir olaydır” diyen Çandar, “Bu ülkede onbinlerce KHK’lı insan var, hayatları mahvoldu. Bu insanlar şimdi darbeci mi?Darbeden haberdarlar mıydı, sorulsa onaylarlar mıydı?Hiç emin değilim.Çok büyük bir mağdur kitlesi.Bu çok kollu bir iş.” (HABER MERKEZİ)

haberyatagan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu