Haber

Bakan Soylu: 28 Mayıs’ta tersi bir durum olursa Sivas’ın ötesinde bambaşka bir tablo ortaya çıkar.

Türkiye, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. cins seçimlere kilitlenirken, canlı yayına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı. oysüreci yorumladı.

BAKAN SOYLU 2. TÜR SEÇİMLERİN DEĞERİNİ VURGULADI

Muhalefetin terör örgütleriyle ilişkisi olduğunu savunan Bakan Soylu, vatandaşlardan iradelerine sahip çıkmalarını istedi. 28 Mayıs seçimlerinin Türkiye için çok değerli bir dönüm noktası olduğunu belirten Soylu, “28 Mayıs’ta tersi bir durum olursa Sivas’ın ötesinde bambaşka bir tablo ortaya çıkar.”

“BOĞAZINIZA KOCAMAN TAŞ GELİYOR, KALDIRAMIYORSUNUZ”

Seçimlerin değerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu mesajları verdi; “Ben Türkiye’yi bilen bir adamım. Boğazına büyük bir taş oturur ve bu taşı bir asır daha çıkaramazsın. Nefes alır, çıkaramazsın. Bak bu taş Afganistan’da oturdu.” , Irak, Libya, bunu her tarafta yaptılar, işte temel paradigma bu.

“BU BİR KAOS COĞRAFYASI”

Bütün sorunlarını Doğu’ya atıyorlar. Kendi halkını da korkutuyor Doğu’yu. Bir yandan bizi yoruyor, bitkin düşürüyor. Bir yandan kendi halkını dolduruyor. Bu bir kaos coğrafyası olur. Doğu, Güneydoğu, aşağıda, yukarıda. Belli bir süre sonra İran da devreye girecek.

“TÜRKİYE BİR ASIR DAHA KENDİNE GELEMEZ”

İran orada bazı şeyleri kendi başına hallettiğini sanıyor ama bu bambaşka bir tablo olurdu. Türkiye, asır bir daha kendine gelmeyecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu