Ekonomi

China Southern Airlines, Shenzhen’de yeni merkez inşa etmeye başladı

China Southern Airlines tarafından işletilen bir Airbus A350-900, Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinin Shenzhen şehrinde bulunan Baoan Uluslararası Havalimanı’na iniş yapıyor, 6 Ocak 2022. (Fotoğraf: Liang Xu/Xinhua)

SHENZHEN, 21 Mayıs (Xinhua) — China Southern Airlines, güney Guangdong eyaleti Shenzhen’de toplam 2,4 milyar yuan (341 milyon ABD Doları) yatırımla yeni bir merkezin inşaatına başladı.

Merkezin inşaatının başlaması münasebetiyle Cuma günü bir tören düzenlendi.

Havayolundan yapılan açıklamaya göre toplam 338 bin metrekare alana sahip olacak merkezde uluslararası kargo terminali, uçuş ve bakım teknolojik yenilikleri için atölyeler ve yolcu kabini acil müdahale laboratuvarı yer alacak. Üs ayrıca uçuş operasyonları, uçak bakımı, kargo taşımacılığı ve lojistik için tesislere sahip olacak.

210.000 metrekarelik bir alanı kapsayan ve tahmini 1.6 milyar yuan yatırım değerine sahip olan projenin ilk fazının 2028 yılının ortalarında tamamlanması bekleniyor.

China Southern Airlines’ın Shenzhen’deki pazar payı geçen yıl yüzde 33,1’e ulaştı. Halihazırda Shenzhen ile Dubai, Hanoi ve Jakarta gibi şehirler arasındaki dış hat uçuşlarını açan veya yeniden başlatan şirket, Haziran ayında tekrar Shenzhen-Sidney ve Shenzhen-Moskova uçuşlarına başlamayı planlıyor.

haber-pinarbasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu