Haber

FETÖ şüphelileri deniz yoluyla yurt dışına kaçmaya çalışırken Fethiye’de yakalandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen iki operasyonda, deniz yoluyla yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan 28 FETÖ şüphelisi ile kaçak geçiş organizasyonuna karıştığı iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı.

Sahil Güvenlik ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 9 Eylül’de gerçekleştirdiği iki operasyonda yakalanan göçmen kaçakçılığı yaptığı iddia edilen 2 şüpheli ile FETÖ’cü 41 şüphelinin işlemleri tamamlandı.

İlk olarak 14 FETÖ şüphelisi ile kaçak geçişe aracılık ettiği iddia edilen 2 şüpheli adliyeye sevk edildi. Olayı organize ettiği öne sürülen 2 şüphelinin de aralarında bulunduğu 10 şüpheli tutuklandı, 4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 2 kişi ise savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Aynı gün Fethiye Körfezi’nde düzenlenen başka bir operasyonda ise yelkenli teknede gözaltına alınan 27 FETÖ şüphelisi, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 20’si Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanırken, 7 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Deniz yoluyla Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelilerinden 6’sının hakim ve savcıların, 14’ünün ise askeri personel ve eski kamu çalışanlarının ihraç edildiği öğrenildi.

Operasyonlarda şüphelilerden bazılarının dövizleri ve sahte kimliklerine de el konulduğu belirtildi.

Sahil Güvenlik ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fethiye Körfezi açıklarında yelkenli teknelerle Yunanistan’a kaçmaya çalışan kişilerin olduğu bilgisi üzerine operasyon düzenledi. Operasyonlarda yakalanan 41 kişinin FETÖ şüphelisi olduğu belirlendi. Operasyonda kaçak geçişe aracılık ettikleri öne sürülen 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu