Haber

Filistin’e anlamlı destek

– Filistin’e anlamlı destek

İSTANBUL – Maltepe’de kafe işleten iki kardeş, Filistin’deki Müslümanlara destek vermek amacıyla işyerlerinde bir günlüğüne yaptıkları satışlardan elde edecekleri geliri Filistin’e bağışlamaya karar vererek örnek oldu.

Maltepe’de kafe sahibi Ayhan Baş ve Kerem Baş kardeşler, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarının ardından açtığı yaraların sarılmasına anlamlı bir katkı sağladı. İşletmeci oldukları kafenin bir günlük gelirini Filistin’e bağışlayan Ayhan ve Kerem Baş kardeşler, Filistin’deki zulme kayıtsız kalamayacaklarını bu nedenle böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi. Takviye için kafeye gelen müşteriler, yapılanın örnek bir davranış olduğunu ve herkesin duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Filistin’deki zulme karşı sessiz kalamayacaklarını belirten işletme sahibi Ayhan Baş, “Ben ve kardeşim, Filistin’de hayat mücadelesi veren kardeşlerimizin yanı sıra bugün elde ettiğimiz geliri de bağışlamaya karar verdik. Ben de Filistin’de bir kafe işletiyorum. Maltepe, ben Almanya’dan geldim. Bizim asıl amacımız da ülkemizi korumaktır.” “Şu anda oradaki insanların durumuna kayıtsız kalamazdık. Çocukların çığlıklarına kulak tıkamadığımız için bu desteği verdik” dedi.

Esnaf kardeşlerden Kerem Baş, “Türkiye olarak ve esnaf olarak hep birlikte yardım etmek istiyoruz. Ben de bir babayım ve Filistin’e yapılan bu zulmü gördükten sonra bu soykırımdan da öte bir şey. Biz de yüreğimize dokundu. Biz de bir babayız.” Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.”

Kafe müşterisi Oksana Kuznetsova, “Bu işletmenin sahipleri çok güzel ve hassas bir konuya değindiler. Bugünkü gelirlerini Filistin’e bağışlayacaklar. Şimdi birlik zamanıdır, böyle bir şey duyunca istedim” dedi. Biraz destek olsun. Bu işin böyle bir hamle yapmasını destekliyorum.” “Umarım herkes bu hassasiyete destek verir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu