Haber

Kahramanmaraş’ta daha önce birçok kamu ihalesi alan ve TOKİ adına enkazını kaldıran taşeron firmanın yaptığı kayak pisti, Palandöken’de çöktü.

TAMER ARDA ERSİN

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta enkaz kaldırma çalışmasının Sarıdağlar İnşaat firması tarafından TOKİ tarafından yapıldığı öğrenildi. Tonlarca hafriyat belediyenin belirlediği alana dökülüyor. Daha önce birçok kamu ihalesi aldığını açıklayan şirketin Erzurum Palandöken’de yaptığı kayak pisti 2014 yılında çöktü. Sarıdağlar İnşaat, Bingöl ve Hakkari’deki havalimanları, Konya ve Trabzon’daki stadyumlar, İstanbul’daki TOKİ Konutları gibi birçok kamu ihalesini kazandı. Çorum.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Hafriyat belediye tarafından belirlenen bir alana dökülür. Enkaz kaldırma işi TOKİ’ye uygun olarak yapılmaktadır. Ancak edinilen bilgiye göre TOKİ, Kahramanmaraş’taki moloz kaldırma işini Sarıdağlar İnşaat firması eliyle yürütüyor.

Şirket, belediye tarafından belirlenen arazide iki ayrı döküm sahası oluşturmuştur. Enkaz kaldırma işleminin 4 ila 6 ay arasında devam edeceği belirtiliyor.

KIŞ OLİMPİYATLARI İÇİN İNŞA ETTİĞİ ATLAMA YOLU TAÇLANDIRDI

25. Dünya Üniversiteler Kış Ortası Oyunları için Erzurum’un Palandöken İlçesi Kiremitliktepe’de inşa edilen Türkiye’nin ilk ve tek kayakla atlama kuleleri 2014 yılında çöktü. Tesisin 94 milyon liraya mal olduğu belirtildi. 2010 yılı sonunda tamamlanan ve 7 Ocak 2011 tarihinde hizmete giren atlama kuleleri, 15 Temmuz 2014 tarihinde meydana gelen heyelan sonucu yıkılmıştır.

Erzurum’daki buz pisti de Sarıdağlar İnşaat tarafından yapıldı.

KÜÇÜKÇAMLICA RADYO-TV KULESİ ŞAHSİ ŞİRKET TARAFINDAN YAPILMIŞTIR

İstanbul’daki Küçükçamlıca Radyo ve TV Kulesi de Sarıdağlar İnşaat ve Tic. tarafından inşa edilmiştir.

İLK HELAL OTEL

Türkiye’de “Helal Turizm Belgesi” alan ilk otel olan Antalya Adenya Otel’in de sahibi olan Ahmet Sarıdağ’ın şirketi Sarıdağlar İnşaat’ı konu alıyor.

Sarıdağlar İnşaat, Bingöl ve Hakkari’deki havalimanları, Konya ve Trabzon’daki stadyumlar, Çorum’daki TOKİ Konutları gibi birçok kamu ihalesini kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu