Haber

SİME-SEN Genel Başkanı Baytemir’den memurlara 5 bin liralık ek zam

Devlet Memurları Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Kenan Haluk Baytemir, enflasyonun neden olduğu gelir kaybını telafi etmek için memur maaşlarına en az 5 bin lira ek zam yapılmasını talep etti.

??????Baytemir, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik şartlar dikkate alınarak memurların alım gücünün artırılması gerektiğini belirtti.

Baytemir, memur maaşlarına yapılan oransal artışların taban ücret artışlarının gerisinde kaldığını söyledi.

“TÜİK Mart ayı enflasyon rakamlarını beklentilerin altında açıklasa da bu rakamlar piyasa ve alım koşullarını tam olarak karşılamıyor. Enflasyon oranları bu yıl Ocak’ta yüzde 6,65, Şubat’ta yüzde 3,15, Mart’ta yüzde 2,29, çeyreklik enflasyon” Enflasyon yüzde 12,52 olarak açıklandı. Enflasyon verilerinin piyasada vatandaşların karşı karşıya kaldığı fiyatlarla örtüşmediği göz ardı edilmemelidir. Bütün bu nedenlerle Cumhurbaşkanımızın memur maaşlarına en az 5 bin liralık ek zam açıklamasını bekliyoruz.”

Baytemir ayrıca, 1995-2005 ortasında verilen kira yardımı tazminatının günün koşullarına göre revize edilerek lojmanda oturan ve evi olan memurlar dışındaki tüm memurlara ödenmesini ve bayram ikramiyesi bedelinin ödenmesini de talep etti. emekli memurlara verilen revize edilerek tüm memur maaşlarına yansıtılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu