Haber

Kulis: AK Parti’de Fahrettin Koca konuşuluyor

CHP’nin Cumhurbaşkanlığı ikinci tura ilişkin kampanya stratejileri netleşmeye başladı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan’a yaptığı açıklamada, tüm milletvekillerinin seçim bölgelerini dolaşarak kampanya yürüteceğini söyledi. Barış Pehlivan, Ekrem İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili iki kulis bilgisini de gündeme getirdi.

Pehlivan’ın “Seçim Sonrası Defterim” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

İkinci ilaç için seçim kampanyasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yürüteceği öne sürüldü. Hatta İmamoğlu ekibinin CHP Genel Merkezi’nde karargah kurduğu iddia edildi. Ancak görüştüğüm İBB kaynakları bu bilgiyi doğrulamadı. CHP’li belediye başkanlarının kendi illerinde sadece ikinci cins için çalışmaları kararlaştırıldı.

(…)

ERDOĞAN’IN BÜYÜK PLANI

AKP cephesinde ise seçimi kazanması durumunda kimin hangi göreve geleceği konuşulmaya başlandı. Örneğin, milletvekili olmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cumhurbaşkanı yardımcılığına oturması planlanıyor. 3 hafta önce gerçekleşen TEKNOFEST’te AKP kulislerinde Koca ile Erdoğan arasındaki yakınlığın bunun en büyük göstergesi olduğu konuşuluyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da Dışişleri Bakanlığı için hazırlık yaptığı iddia ediliyor. MHP’nin oylarını artırmasının, Süleyman Soylu’nun yeniden İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturma ihtimalini artırdığı iktidar kanadında söylentiler arasında.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu